Mudurnu'da Anaya Saygı Evi

Mudurnu Belediyesi ile hayırsever iş adamı Abdullah Alemdar tarafından yaptırılan "Anaya Saygı Evi" düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Mudurnu Belediyesi ve hayırsever iş adamı Abdullah Alemdar tarafından bir iş yeri restore edilerek, hizmet giren "Anaya Saygı Evin'in açılışı için düzenlenen törene, Mudurnu Kaymakamı Murat Mete, Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, hayırsever iş adamı Abdullah Alemdar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaymakam Mete, törende yaptığı konuşmada, "Her şeyden önce Mudurnu'ya bu hizmeti kazandıran iş adamı Abdullah beyi kutluyorum. Bize geldiklerinde ve böyle bir proje yapacaklarını söylediklerinde heyecanlandık. Çocukluk hayali olduğunu bize iletmişti. Böyle bir girişimleri olacaklarını söylediklerinde, yaptıkları takdirde mutluluk duyacağımızı bildirdik. Hizmete giren yerin hayırlara vesile olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Törende konuşan Belediye Başkanı İnegöl ise. ilçe pazarının Cumartesi'den, Perşembe güne alındığını hatırlatarak, "Pazar günlerinin değişmesiyle birlikte, halk pazarındaki kadınlarımız zaman zaman ihtiyaçlarını karşılamakta zor anlar yaşıyordu. Karda kışta gelen kadınlar burada oturabilecekler ve ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Annelerimize, ablalarımıza buranın hayırlı olmasını dilerim" diye konuştu. Hayırsever iş adamı Alemdar da, ilçeye gelen pazarcı kadınların sabah saatlerinde durabilecekleri, ısınabilecekleri bir yerin olmasını sağladıkları için çok mutlu olduğunu ifade etti.