ALEMDAR İNŞAAT HAKKINDA

ALEMDAR İNŞAAT

#


Alemdar İnşaat olarak hem bugün hem de gelecek için tasarlanmış yüksek kaliteli yaşam alanları inşa ediyoruz ve projelerimizin altına imzamızı atmaktan gurur duyuyoruz. İlkemiz, topluma hizmet etmek ve ülkemizin refahına sonsuz önem vermektir.

Kendimizi topluma karşı sorumlu hissediyoruz yalnızca inşaat değil; sosyal sorumluluk projeleri anlamında da topluma katkıda bulunmayı kendimize görev biliyoruz.

Alemdar İnşaat olarak 2022 yılına kadar 2151 konut 57 işyerinden oluşan 109 projeye ulaşmış, %100’ünü tamamlayarak 2151 konut ve 57 işyerini teslim etmiş bulunmaktayız. Müşterilerimizin yaşam kalitesini yükseltecek yaşam alanları inşa etmeye; işlevsel ve estetik bağlamda birebir örtüşen güvenli yuvalar kurmaya devam edeceğiz. Her girişimimizde, insanoğluna olan bağımlılığımızı sürdüreceğiz.

Yönetim Kurulu Başkanı ‘ABDULLAH ALEMDAR

Yönetim Kurulu Başkanı

Abdullah ALEMDAR

1968 yılında Bolu’nun Ketenler Köyü'nde doğdu. İlk, orta ve liseyi Bolu'da tamamladıktan sonra, 1983 yılında Akdeniz Üniversitesini kazanarak, 1985 yılında Harita Teknikeri olarak mezun oldu. 1986 yılında İstanbul da Türkiye’nin en büyük firmalarından biri olan STFA da çalıştığı dönemde Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini tamamladı.

#

ABDULLAH ALEMDAR diyor ki;

İş hayatıma 6 yıllık iş deneyimimi oluşturan STFA’da başladım. O dönem çok büyük projelerde çalışarak kendimi geliştirme imkanım oldu. Sonrasında Düzce Gümüşova'da otoyol inşaatında Yüksel Projede çalışmaya başladım. Buradaki 11 yıllık iş hayatımda maalesef 2 büyük deprem ve sel yaşadık. Tabi ki bu doğal afetler benim, inşaatların nasıl bir tepki verdiğini, kullanılan malzemelerin ne kadar önemli olduğunu görmeme neden oldu.

2006 yılında da kendi firmamı kurmak nasip oldu. Öncelikli olarak güzel bir ekip çalışması anlayışı ile harita işlerine ağırlık verdik. Bir yandan da baba mesleği olan inşaat çalışmalarına adım attık. Karaçayır Mahallesinde bulunan Kısmet Sitesini tamamladık. İlk orta ve lise dönemlerimde babamla birlikte inşaatlarda çalıştığım için tüm işçilik kısmında tecrübe kazanmıştım. Harita okumama rağmen Allah nasibimizi bu sektörde açmış olacak ki hep iyi inşaat firmalarında çalıştım. Tüneller, köprüler, viyadükler, alt ve üst yapıda görev aldık. İleri inşaat teknolojisini piyasadan çok daha önce kullanmak nasip oldu. Bu da bize sektörde büyük bir tecrübe kazandırmış oldu. Haritacı olduğum içim araziyi iyi biliyorum ve geleceği iyi bir şekilde analiz edebiliyorum. Çünkü inşaatın temeli haritadan başlıyor.

#
#

Bu analiz edebiliyorum. Çünkü inşaatın temeli haritadan başlıyor. Bu isin işçilik kısmının her safhasında bulundum diyebilirim. Kum eledim, tuğla taşıdım, sıva yaptım. Büyük firmalarda çalıştığım için inşaatın her safhasında bulundum. Problemler karşısında nasıl çözüm yolları bulabileceğimizi öğrendim. Dolayısı ile bu durum bize ciddi bir tecrübe kazandırdı. Şu anda kendimizde gördüğümüz en büyük güç, bilgi birikimimizin olması ve bunu nasıl kullanabileceğimizi bilmemizdir.

Bütün bu tecrübeleri birleştirerek 2009 yılında ilk arsamızı aldık. 2010 yılından bu yana kendi yapılanmamızı sağladık. İdari yönetim, satınalma yönetimi, satış ve ticari pazarlama yönetimi ile muhasebe ve finansal yönetim olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Her yönetim birimi kendi içinde yatay hiyerarşik sistemde çalışıyor. 8 yıldır sahada mimar, şantiye şefi ve inşaat mühendisini tutan firma anlayışı ile çalışmakta olup Bolu da OSGB'ni uygulayan firmalar içinde yer almaktayız. Türkiye'de kabul görmüş ilk 3 markayı mutlaka inşaatlarımızda kullanmaktayız. En önemli anlayışımız olan kaliteden hiç taviz vermemekteyiz. Bununla beraber çalıştığımız taşeron firmalarımız 12 ay iş garantileri olduğundan Alemdar İnşaat ile özdeşleşmişlerdir..

Irak’ta Libya da, Türkiye’nin her yerinde harita ve kadastro işi yaptım. Terörden dolayı Siirt’te yapılamayan köylerin kadastrolarını yaptım. Türkiye’nin neredeyse her yerinde çalıştım, ama bir tane Bolu merkezli inşaat firmasını oralarda göremedim. Böyle bir düşünce tarzının artık değişmesi gerekiyor diye düşünüyorum her alanda her sektörde ülkemizde ve yurtdışında kendimizi gösterme vaktinin geldiğini düşünmekteyim.

Son olarak;

Projelerimiz araştırmalarımıza yurtdışında da devam etmekte olup, aynı felsefeyi oralarda da sürdüreceğiz. Bazı ülkelerde yatırım yapabilecek fizibilite ve Ar-Ge çalışmalarımız devam etmektedir.